PZPN nie będzie miał siedziby na Narodowym

źródło: TVN24.pl

Osiedlenie się na terenie Stadionu Narodowego rozważały władze PZPN, ale wiadomo już, że tak nie będzie. Związek kupił sobie działkę, bo stadion był za drogi i za mały – czytamy na TVN24.pl.

Reklama

Działka, na której zostanie zbudowana siedziba PZPN, kosztowała 7,8 mln złotych i liczy ok. 2,5 tys. metrów kwadratowych. Koszty budowy nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że część wydatków pokryje UEFA.

- Uzyskaliśmy opinię prawników i eksperta ds. nieruchomości. Obecnie czekamy na dostarczenie przez właściciela terenu niezbędnych dokumentów. To dość skomplikowane sprawy. Nie chodzi tylko o wypis z rejestru gruntów, ale różne aspekty techniczne, architektoniczne, itd. - mówi rzeczniczka prasowa związku, Agnieszka Olejkowska.

W grę wchodziła jeszcze inna lokalizacja - PZPN wspominał, że mógłby się mieścić w części biurowej budowanego obecnie na warszawskiej Pradze Stadionu Narodowego. - Zrezygnowaliśmy z kilku powodów. Dwa najważniejsze to wysokie koszty oraz zbyt mały metraż - tłumaczy Olejkowska.

Reklama