Ostróda: Kamień węgielny pod stadion

źródło: OstrodaOnline.pl

Piątek jest wyjątkowym dniem dla Ostródy. Już przesądzono, że w mieście powstanie nowy kompleks sportowy wart 32 miliony złotych. Jego sercem będzie nowoczesny stadion. Symboliczny początek inwestycji już dziś – pisze OstrodaOnline.pl.

Reklama

Budowa stadionu i pozostałych elementów sportowego centrum ruszy już 3. maja. Tymczasem dziś o 16:00 nastąpi wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję. Akt erekcyjny zostanie podpisany przez marszałka województwa Jacka Protasa oraz wiceburmistrza Ostródy, Olgierda Dąbrowskiego. Zostanie on później uroczyście wkopany na terenie największej jak dotąd inwestycji sportowej w regionie.

Kompleks będzie usytuowany w malowniczej okolicy, tuż nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, poza centrum miasta, z dala od ruchliwych i uciążliwych ulic. Zajmie powierzchnię ponad 7 ha i obejmie teren obecnego stadionu oraz przyległego do niego, dawnego zespołu parkowego - Parku Collisa. To miejsce zapewni każdej ekipie piłkarskiej intymność i bezpieczeństwo.

Centralny obiekt będzie się składał z boiska głównego z podgrzewaną płytą o wymiarach 68 na 105 m, otoczonego zadaszonymi trybunami dla 5004 widzów i oświetleniem spełniającym wymogi transmisji telewizyjnych. Obok powstanie również oświetlone boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej, o wymiarach 65 na 90 m.

W budynku zaplecza znajdą się: szatnia dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sale konferencyjne z tarasami widokowymi. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przewidziano sześć kortów tenisowych (w tym dwóch zadaszonych, całorocznych), odkryte, całoroczne lodowisko z nawierzchnią ze sztucznego lodu, ściankę wspinaczkową oraz rampę skateboardową.

Inwestycja ma się zakończyć w 2011 roku.

Reklama