Niemcy: Finały Pucharu Niemiec na Olimpijskim

źródło: Interia.pl / własne; autor: Michał

Olympiastadion w Berlinie do 2015 roku będzie pełnił rolę gospodarza dla finału krajowego pucharu. Choć nie pełni roli stadionu narodowego, zalicza się tym samym do grona najważniejszych obiektów na świecie - pisze Interia.pl

Reklama

Obiekt został zbudowany na igrzyska olimpijskie w 1936 roku, a gospodarzem finałów Pucharu Niemiec jest od 1985 roku. W 2006 odbył się na nim finał mistrzostw świata. W tym roku finał Pucharu Niemiec odbędzie się 15 maja, a zagrają w nim broniący trofeum Werder Brema z Bayernem Monachium.

- Ze względu na swoje ogromne znaczenie finał Pucharu Niemiec od wielu lat jest sportowym wydarzeniem Berlina - powiedział Bernd Schultz, prezes berlińskiego związku piłki nożnej (BFV).

- I jak finał Pucharu Anglii kojarzony jest z londyńskim Wembley, tak trudno sobie wyobrazić finał Pucharu Niemiec w innym miejscu niż stolica - dodał. Jednak nie tylko w Niemczech i Anglii stołeczne stadiony, często będące również obiektami narodowymi, goszczą finały krajowych pucharów. Podobnie jest choćby we Francji czy odległej Japonii, gdzie stadion narodowy jest przestarzały, a mimo to nie przeniesiono finałów na okazalsze obiekty Mistrzostw Świata 2002.

Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie nie odbywają się tylko mecze piłkarskie. W 2009 roku rozegrano tam mistrzostwa świata w lekkoatletyce, na których Jamajczyk Usain Bolt pobił rekordy świata w biegach na 100 i 200 metrów.

Reklama