Euro 2012: Platini sprawdzi postępy na Ukrainie

źródło: RP.pl

W marcu kierownictwo UEFA wyraziło powątpiewanie w możliwość terminowego ukończenia kluczowych inwestycji na Ukrainie. W środę i czwartek sam Michel Platini odwiedzi cztery miasta u naszych wschodnich sąsiadów – informuje RP.pl.

Reklama

Robocza wizyta będzie raczej formą nacisku na sprawne realizowanie projektów w miastach-gospodarzach, niż merytoryczną analizą postępów. Michel Platini i sztab ekspertów UEFA pojawią się w środę we Lwowie, gdzie obejrzą budowę lotniska i stadionu. Jeszcze tego samego dnia odwiedzą Donieck, gdzie również będą się przyglądać portowi lotniczemu, a następnie zwiedzą oddaną już do użytku Donbass Arenę.

W każdym przypadku wydawane będą oświadczenia dla prasy, a najważniejsze może być to czwartkowe, z Kijowa. To właśnie stolica Ukrainy jest oczkiem w głowie UEFA jako miejsce finału Euro 2012. Tamtejszy stadion powstaje bardzo wolno, zagrożone są również inne inwestycje. W marcu, podczas spotkania w Tel Awiwie, UEFA bardzo krytycznie oceniła przygotowania tego miasta i Michel Platini zasugerował, że bez Kijowa Euro może przejść Ukrainie koło nosa.

Reklama