Co Trias zainstaluje w Gdańsku?

źródło: Gazeta.pl; autor: Michał

Kosztem 87,7 mln złotych toruńska firma Trias zaopatrzy Arenę Gdańsk w najnowocześniejsze systemy elektroniczne. Przedstawiciel firmy zapewnia, że będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów świata – pisze Gazeta.pl.

Reklama

Prace na terenie stadionu mają się zacząć już w maju, a skończyć pod koniec 2010 roku. Wtedy gotowe będą m. in. cztery telebimy, każdy o powierzchni 70 m2. To najbardziej widoczne, bo największe elementy systemów elektronicznych, jakie pojawią się na stadionie. Lista jest jednak długa.

Trias stworzy na stadionie złożony system bezpieczeństwa. W jego skład wejdą systemy monitoringu wizyjnego, kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu, biletowego, alarmowego dla osób niepełnosprawnych oraz zarządzania bezpieczeństwem. Łącznie porządku będzie pilnować aż 450 kamer.

Do tego trzeba dodać nagłośnienie na i wokół budowanego stadionu, system przekazu sygnału telewizyjnego, specjalne oświetlenie, a także czujniki, które będą kontrolowały naprężenie i temperaturę dachu czy kierunek wiatru.

- Dzięki wyposażeniu PGE Areny Gdańsk w zaawansowane technologicznie urządzenia oraz zintegrowaniu systemu zarządzania, gdański obiekt stanie się jednym z najnowocześniejszych na świecie - zapewnia w rozmowie z „Gazetą” Zbigniew Klonowski, prezes Trias.

Umowa to nie tylko prestiż wielkiej inwestycji, to też wymierne komercyjne korzyści dla firmy. Nie dość, że już jest obiektem zainteresowania mediów, to przez 5 lat od wyposażenia obiektu Trias będzie partnerem technicznym, co pozwoli torunianom np. na posługiwanie się wizerunkiem stadionu w promowaniu swojej działalności. Za taki przywilej firma bedzie płaciła 300 tys. złotych rocznie.

Reklama