Za pięć lat w Łodzi powstanie stadion na 20 tys. miejsc

źródło: 90minut.pl / PAP

Dziś władze Łodzi ogłosiły, że za pięć lat w mieście powstanie stadion na 20 tys. widzów - poinformował serwis 90minut.pl.

Reklama

Poprzedni prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki zabiegał o stadion na 35 tys. miejsc. Został przeprowadzony nawet konkurs na projekt obiektu, który wygrało konsorcjum polsko-angielskie.

- Koncepcje nadają się do kosza - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" wiceprezydent miasta Łukasz Magin, który uważa, że poprzednia wycena stadionu jest za droga. - Postanowiliśmy od nowa więc rozpocząć proces związany z budową stadionu, ale o wiele mniejszego - tłumaczył.

Wiceprezydent Łodzi zapewnia, że do końca maja zostanie opracowany program zagospodarowania terenów przy al. Unii, a do końca roku będzie rozstrzygnięty konkurs na architektoniczną koncepcję stadionu miejskiego. Do końca pierwszego kwartału 2012 roku ma powstać projekt budowlany, a pół roku później ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę obiektu. Budowa ma potrwać 30 miesięcy. - W czerwcu 2015 roku planujemy zakończenie budowy - zapowiada Magin. Władze Łodzi przyjęły, że obiekt będzie miał 20 tys. miejsc, z czego 15 tys. będzie znajdowało się pod dachem.

Budowa nowego stadionu w Łodzi zostanie sfinansowana z budżetu miasta i będzie on służył głównie piłkarzom miejscowego ŁKS-u.

Reklama