Stadiony Euro 2012 zarobią po 10 milionów na lożach

źródło: GazetaPrawna.pl; autor: Michał

Co roku każdy z czterech obiektów budowanych na Mistrzostwa Europy zgarnie średnio po 10 milionów złotych z samego tylko wynajmu lóż dla biznesmenów. W sumie zaoferują klientom 174 takie pomieszczenia – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Reklama

Na Stadionie Narodowym będzie 69 lóż, na stadionie w Poznaniu – 45, w Gdańsku – 40, a we Wrocławiu 20. Ceny za wykupienie kilkunastoosobowej loży nie są jeszcze ustalone, ale będą się wahać między 40 a nawet 100 tys. euro za sezon. – 10 milionów rocznie łącznie z tych czterech obiektów to ostrożna suma. Ale właśnie taką trzeba brać pod uwagę, ponieważ Stadion Narodowy jako jedyny nie posiada klubowego zespołu, który będzie regularnie na nim grać. A to wiąże się z mniejszymi zyskami – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” jeden z pracowników Euro 2012 Polska.

Loże na całym świecie są wyznacznikiem prestiżu dla firm, które zapraszają tam na spotkania swoich kontrahentów. Atmosfera i emocje meczu to znacznie korzystniejsze okoliczności niż zwykłe spotkanie w siedzibie firmy czy sali konferencyjnej. Na mecz łatwiej klienta przyciągnąć, bo ma dodatkowe atrakcje. Przy okazji loże świadczą też o prestiżu firmy zapraszającej – na ogół jest ich niewiele i kosztują bardzo dużo. W przypadku warszawskiej Legii będzie to co najmniej 250 tys. złotych za wykupienie loży na cały sezon.

W wielu zachodnich klubach sprzedaż lóż, zwanych też skyboksami, stanowi jedno z głównych źródeł dochodu. Niemiecki HSV czerpie aż 40% dochodów ze stadionu właśnie na wynajmie tych pomieszczeń biznesmenom.

Reklama