Niemcy: Tysiące kibiców na ulicach dla budowy stadionu

źródło: derWesten.de

Znany z wiernej i licznej rzeszy kibiców klub Rot-Weiss Essen otrzymał w ostatnich dniach duże wsparcie dla budowy nowego obiektu. Ulicami miasta przeszło 2 tys. głośnych i barwnych kibiców, a towarzyszyli im politycy wspierający tę inicjatywę. Policja oceniła manifestację bardzo dobrze – pisze derWesten.de.

Reklama

Z hasłami „Neubau Jetzt” (Budowa natychmiast) czy „Alles ausser neubau ist scheisse” (każde rozwiązanie inne od nowego stadionu jest do dupy) przemaszerowali w sobotę kibice Rot-Weiss Essen. Towarzyszyli im politycy SPD i Zielonych, którzy optują za budową nowego obiektu dla znanego klubu.

Demonstracja miała być liczniejsza – wstępnie zarejestrowało się 5 tys. osób chętnych do udziału, jednak mimo wszystko to jedna z najliczniejszych w tym roku manifestacji w sprawie nowych obiektów w Europie. Policja oceniła przemarsz bardzo pozytywnie, używając określenia „absolutnie pokojowo”.

Obecnie Georg-Melches-Stadion w Essen mieści ponad 22,5 tys. osób, z czego ogromną większość (18,5 tys.) stanowią miejsca stojące. Powstał w 1939 roku.

Reklama