Jest dostawca elektroniki dla Gdańska

źródło: Trojmiasto.pl

Toruńska firma Trias dostarczy całą elektronikę na stadion PGE Arena Gdańsk. Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Odwoławczej odrzucił odwołanie innego konsorcjum, które brało udział w przetargu – informuje Trojmiasto.pl.

Reklama

W przetargu na dostarczenie elektroniki dla nowego stadionu w Gdańsku zwyciężyła firma Trias, pokonując konkurencję najtańszą ofertą. Torunianie zaoferowali wykonanie usługi za 87 mln złotych, ok. 10 mln mniej od konkurencji. Konsorcjum czterech firm (TP SA, Asseco Systems, Ingenieria y Servicios i Abantia Polska) oprotestowało przetarg, ale protest odrzucono. Firmy odwołały się więc do Krajowej Izby Odwoławczej, która jednak podzieliła zdanie organizatorów przetargu, uznając jednocześnie jego wyniki za ważne.

- Byliśmy pewni, że mamy w tym sporze rację. Najpierw to konsorcjum złożyło do nas protest, ale my go odrzuciliśmy, a następnie odwołało się do Krajowej Izby Odwoławczej, która podzieliła nasze stanowisko - powiedział PAP Adam Kalata, wiceprezes Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012. - Zgodnie z prawem zamówień publicznych nie mogliśmy do czasu wydania przez ten organ werdyktu podpisać umowy ze zwycięzcą przetargu, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę, ale teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, abyśmy dopełnili niezbędnych formalności.

Najprawdopodobniej w maju zwycięska firma przystąpi do realizacji zadania. A czeka ją spore wyzwanie, które obejmuje m.in.: wybudowanie, dostawę, instalacje, uruchomienie wraz z integracją oraz zapewnienie serwisu w zakresie systemów elektronicznych, audiowizualnych, informatycznych, telekomunikacyjnych i teleinformatycznych.

Reklama