Elbląg: Nowy obiekt na 6 tys. miejsc

źródło: portEL.pl

Ma spełniać wymogi UEFA, być typowo piłkarski i posiadać jedną zadaszoną trybunę. Kibice Olimpii nie powinni jednak wpadać w euforię – trzeba jeszcze zabezpieczyć finansowanie dla projektu. W Elblągu powstanie już za to na pewno pierwszy Orlik – pisze portEL.pl.

Reklama

Przy dobrych wiatrach długo oczekiwana modernizacja stadionu Olimpii przy ul. Agrykola rozpocznie się już w 2011 roku – jeśli tylko uda się zabezpieczyć środki budżetowe na inwestycję. Ten i inne obiekty sportowe w Elblągu były tematem niedawnego spotkania Forum Rozwoju Elbląga.

Podczas spotkania Naczelnik Wydziału sportu w Urzędzie Miejskim Elbląga, Marek Burkhardt zapewnił, że Miasto dysponuje już kompletną dokumentacją i wizualizacją nowego obiektu, na którym swoje mecze ma w przyszłości rozgrywać Olimpia. W miejscu obecnych trybun ma stanąć typowo piłkarski obiekt z widownią na 6 tys. miejsc i jedną zadaszoną trybuną. Pod konstrukcją znajdzie się nowa infrastruktura – pomieszczenia socjalne i gastronomiczne. Przy stadionie ma też powstać niepełnowymiarowe boisko treningowe.

W Elblągu pojawi się też pierwszy Orlik. Obiekt ma być administrowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, i na dzień dzisiejszy – według naczelnika wydziału sportu UM - nie jest planowane podpisywanie umów o użyczenie, oddanie na wyłączność obiektu jakiemukolwiek klubowi: - Niemniej jednak, ponieważ inne elbląskie kluby piłkarskie na dzień dzisiejszy mają swoje obiekty, które mieszczą się również na obiektach MOSiR-u, tam planowane są zajęcia głównie dla dzieci i młodzieży z klubu sportowego Olimpia. Wiemy, że klubom seniorskim też potrzebne jest takie miejsce, więc tam będą one prowadziły swoje treningi – zapewnił naczelnik.

Reklama