Amerykanie niszczą kultowe stadiony

źródło: własne

W Nowym Jorku trwa rozbiórka słynnego Giants Stadium. Potrwa kilka miesięcy. W Teksasie mają inny pomysł. Z wysadzania w powietrze Texas Stadium stworzą wielkie widowisko. Bilet wstępu na trwający 60 sekund (!) pokaz będzie kosztował 25 dolarów.

Reklama

Mieszczący prawie 80 tys. widzów Giants Stadium w ponad 30-letniej karierze gościł już największe imprezy świata – od Mistrzostw w 1994 roku po wizytę papieża czy setki koncertów. Jego historia zakończyła się z początkiem 2010 roku. W lutym zaczęto rozbiórkę trybun. Potrwa 4 miesiące i będzie kosztowała 10 milionów $. Prace skończą się w samą porę by otworzyć zupełnie nowy obiekt, stojący w sąsiedztwie giganta – New Meadowlands Stadium.

Tymczasem Teksas wybrał zupełnie inny, bardziej spektakularny sposób na pozbycie się Texas Stadium, który po otwarciu bijącego wszelkie rekordy Cowboys Stadium stał się bezużyteczny. W niedzielę 11. kwietnia równo o 7:00 czasu lokalnego odbędzie się ceremonia… burzenia. W trwającym tylko minutę pokazie widzowie zgromadzeni w bezpiecznej odległości od obiektu będą mogli oglądać implozję areny.

Bilety na niecodzienny pokaz kosztują aż 25 dolarów i to mimo bardzo wczesnej pory i krótkiego czasu. Chętni jednak są, bo całkowity dochód zasili okoliczne akcje charytatywne. Przedsięwzięcie wymagało niemałej logistyki – wystarczy wspomnieć, że z obawy przed azbestem najpierw pobrano z konstrukcji obiektu 4 tys. próbek, by upewnić się, że w trybunach nie ma tej szkodliwej substancji.

Reklama