Coraz bliżej nowego stadionu w Olsztynie

źródło: Sport.wm.pl

Dobre wiadomości dla kibiców Stomilu, rosną szansę na budowę nowego stadionu w Olsztynie. Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz , zgodnie z zapowiedzią złożoną podczas styczniowej debaty, powołał zespół roboczy, który będzie odpowiedzialny za całą inwestycję.

Reklama

Wstępne plany zakładają budowę nowego obiektu o pojemności do 12 tys. miejsc, z możliwością rozbudowy trybun. Stadion ma być połączony z centrum handlowym, co ma ułatwić jego utrzymanie. Cała inwestycja będzie realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

O konieczności budowy nowej areny w Olsztynie mówi się od lat. Szczególnie głośno podjęcia działań domagają się kibice Stomilu. Przed dwoma laty pojawił się inwestor, który zaproponował miastu budowę nowego stadionu przy ul. Sybiraków, w zamian za tereny przy al. Piłsudskiego, gdzie zamierzał postawić centrum handlowe. Ostatecznie nie doszło do porozumienia. 8 stycznia w Olsztynie została przeprowadzona trzygodzinna debata, podczas której prezydent miasta wraz z przedstawicielami firmy konsultingowej, przedstawił zgromadzonym kibicom, radnym i mieszkańcom analizę, dotyczącą budowy nowego obiektu. Ekspertyza jednoznacznie wskazuje, że miasta nie stać na stadion większy niż na 12 tys. miejsc. Grzymowicz zapowiedział, że inwestycja zostanie przeprowadzona najprawdopodobniej do 2013, 2014 roku. Obecny obiekt Stomilu jest w bardzo złym stanie

Reklama