Widzew będzie miał nowy stadion

źródło: Gazeta.pl; autor: Michał

Widzew Łódź podpisał umowę z miastem dotyczącą dzierżawy terenów pod nowy stadion - poinformowała oficjalna strona internetowa klubu. - Liczymy, że pierwszą łopatę można będzie wbić wiosną 2011 roku - mówi prezes Marcin Animucki cytowany przez Gazeta.pl.

Reklama

Podpisana w poniedziałek umowa pozwala na rozpoczęcie prac projektowych i procedur administracyjnych, które w niedalekiej perspektywie mają pomóc w uzyskaniu pozwolenia na budowę. Prawdopodobnie już wiosną 2010 roku ukończony zostanie projekt obiektu.

- W ostatnich miesiącach odwiedziliśmy ponad dziesięć europejskich stadionów, gdzie podpatrywaliśmy różne rozwiązania. Przede wszystkim w naszym projekcie punktem wyjścia jest nie sam projekt architektoniczny, jak to ma miejsce w przypadku wielu polskich stadionów, lecz biznesowe podejście do całości inwestycji i zaplanowanie jej długoterminowego finansowania - podkreśla prezes Widzewa Łódź.

Marcin Animucki jest zdania, że realny termin rozpoczęcia prac budowlanych to wiosna 2011 roku. Wiele zależy od tego, jak szybko klub będzie potrafił uporać się z procedurami administracyjnymi. - Liczymy, że miasto sprawnie i terminowo będzie wydawać poszczególne zezwolenia - mówi prezes lidera Ubibet 1. ligi.

Zobacz bardzo ciekawy autorski projekt stadionu Widzewa

Reklama