Stadion Ruchu Chorzów w Twoich rękach!

źródło: własne / PortalKibica.pl

Ma mieścić między 18 a 28 tys. widzów, nawiązywać do historii klubu, a przy tym spełniać wszystkie najważniejsze wymogi UEFA. Masz już pomysł? To do dzieła, teraz Ty możesz zaprojektować stadion najbardziej utytułowanego klubu!

Reklama

Ruszyła piąta edycja Pucharu Projektantów Stadionów, największego w Polsce konkursu dla miłośników sportu, architektury i projektowania graficznego. Tematem tej edycji jest stworzenie koncepcji budowy nowego stadionu Ruchu, oczywiście przy ul. Cichej. Stadion musi mieścić się w pojemności od 18000 do 28000 miejsc siedzących, nawiązywać do historii i tradycji klubu sportowego Ruch Chorzów, posiadać minimum 75 % miejsc zadaszonych, spełniać wymogi UEFA dla stadionów kategorii 3, uwzględniać położenie boiska treningowego od strony ul. Cichej oraz oczywiście mieścić się w granicach działki. Prace mają być przedstawione za pomocą plansz.

Plan terenu oraz niezbędne dla każdego uczestnika zgody na przetwarzanie danych osobowych można pobrać ze strony internetowej organizatorów. Można tam także zobaczyć plansze z poprzednich edycji konkursu. Na stronie organizatorów dostępny jest także cały regulamin.

Chętnych nie brakuje. Na forum Stadiony.net i iGol.pl powstał specjalny temat poświęcony konkursowi, gdzie w ciągu tygodnia zaroiło się od pytań i... wizualizacji placów budowy. Wielu uczestników już projektuje, ale bez obaw – czasu jest jeszcze mnóstwo. Konkurs trwa nieprzerwanie do 4 stycznia 2010 roku. Nie braknie też nagród – te funduje Ruch Chorzów S.S.A.! Zapraszamy do udziału.

Reklama