Stadion Narodowy urośnie szybciej

źródło: PAP / Sport.pl; autor: Michał

Dziesięć z dwunastu klatek schodowych na Stadionie Narodowym powstanie inną metodą by przyspieszyć tempo prac. Dzięki temu klatki schodowe staną nie w 4 miesiące, a w 2 tygodnie – podaje PAP.

Reklama

- Inżynierowie biura technicznego wykonawcy stadionu narodowego zmienili system budowy dziesięciu z dwunastu klatek schodowych, które znajdą się w budynku stadionu, tak by przyspieszyć część prac budowlanych - poinformował w niedzielę dyrektor budowy z ramienia wykonawcy konsorcjum Alpine Construction Polska, Marcin Zaręba/cite>.

Zamiast tradycyjnej techniki deskowania, zastosowany będzie system ślizgowy – beton ma być wylewany nieprzerwanie, bez względu na pogodę, przez dwa tygodnie. Deskowania podnoszone będą na bieżąco, w tempie 2cm na godzinę. W sumie klatki schodowe wzniosą się na 40 metrów. Do powstałych trzonów zostaną dodane stropy poszczególnych kondygnacji i schody. Dzięki temu zamiast w 4 miesiące, zewnętrzne ściany klatek schodowych powstaną w dwa tygodnie.

Cały stadion będzie gotowy do końca czerwca 2011 roku. Koszt realizacji ma wynieść ok. 1,25 mld złotych. Stadion pomieści prawie 56 tys. widzów.

Reklama