PiS chce zatrzymać budowę stadionu Legii

źródło: Gazeta.pl / LegiaLive.pl; autor: Michał

W ramach cięć budżetowych radni PiS proponują zakończenie przebudowy obiektu przy Łazienkowskiej po pierwszym etapie. Oznacza to, że obok trzech nowoczesnych trybun stałaby przestarzała „Kryta” – podaje Gazeta.pl.

Reklama

Stadion Legii powstaje w dwóch etapach. Pierwszy zakończy się w połowie 2010 roku. Powstaną 3 nowe trybuny. Drugi rozpocznie się w tym samym czasie, a jego efektem będzie trybuna główna stadionu z lożami VIP. Koszt obu etapów jest nieproporcjonalny – 3 obecnie budowane trybuny kosztują 265 milionów, a czwarta pochłonie nawet 200 milionów złotych.

Dlatego radni PiS podczas czwartkowej sesji poświęconej cięciom w budżecie zaproponują wstrzymanie budowy i odłożenie nowej trybuny głównej na „po kryzysie”.

Takiej możliwości nie widzi WOSiR, który inwestycją zarządza z ramienia Miasta. Dyrektor WOSiR Janusz Kopaniak przypomina, że główny wykonawca ma w ramach umowy postawić cztery trybuny według projektu JSK. Wstrzymanie inwestycji spowodowałoby konieczność rozwiązania umowy z podwykonawcami, którzy domagaliby się od firmy Polimex-Mostostal odszkodowań. A ta wówczas zażądałaby odszkodowania od Warszawy. Pomysł okazałby się więc droższy, niż planowane na styczeń 2011 zakończenie całej inwestycji.

Reklama