Gdańsk: Ostatnie zamówienie na Baltic Arenę

źródło: Gazeta.pl; autor: Michał

W poniedziałek po południu miasto ogłosiło ostatni już przetarg dotyczący budowy i zaopatrzenia nowego stadionu. Tym razem chodzi o montaż urządzeń IT – m. in. monitoringu, telebimów i systemu obsługującego wejście na stadion.

Reklama

O tym, że dostawca sprzętu IT zostanie wyłoniony w osobnym postępowaniu informowano już w zeszłym roku. W ten sposób można wynegocjować lepszą jakość wyposażenia w dobrej cenie.

Jaki sprzęt pojawi się na Baltic Arenie? Na razie nie wiadomo. BIEG 2012 wybrał jako formę zamówienia tzw. dialog konkurencyjny. Oznacza to, że najpierw Miasto zapyta oferentów, co i za jaką cenę mogą na stadionie umieścić. Dopiero potem zostanie ustalona kompletna lista. Oznacza to, że przy dobrej ofercie zamiast dwóch telebimów (plan minimum) może ich być nawet cztery.

Poza telebimami chodzi m. in. o ekrany LCD tam, gdzie nie widać boiska, czyli w pubach czy restauracjach. Przedmiotem zamówienia na pewno będą też systemy obsługujące wejście na stadion oraz monitoring. Miasto najpewniej będzie spłacało zamówienie w ratach. Nie wiadomo jeszcze, jakie wydarzenie zainauguruje stadion – być może będzie to mecz Lechii z Juventusem, nawiązujący do historycznego spotkania pucharowego.

Reklama