Nowy projekt: Coface Arena

źródło: własne

Na początku czerwca FSV Mainz wybrało projekt swojego nowego stadionu. Prezentujemy go jako pierwsi w Polsce. Powstanie w polach, a parkingów będzie niewiele. Ale według planu ogromną większość kibiców co mecz będą dowozić autobusy. Czy taki pomysł wypali?

Reklama

Nowa Coface Arena (prawa sprzedane firmie Coface do 2015 roku) pomieści 33 500 kibiców, z czego aż 13,8 tys. na miejscach stojących. Na trybunach znajdzie się też miejsce dla VIP-ów, architekci z biur agn i HBM przygotowali dla nich dwa piętra przeszklonych lóż, mieszczące w sumie 2,7 tysiąca widzów. Tradycyjnie już w Niemczech inna będzie pojemność obiektu na mecze międzynarodowe. W tych spotkaniach obiekt pomieści 26,6 tys. kibiców.

Stadion powstanie w szczerym polu, gdzie właśnie trwają prace przygotowawcze. Działka pozwala na budowę niewielkiego parkingu, mieszczącego tylko ok. 1100 pojazdów. Dlatego władze zamierzają stworzyć w pobliżu duży terminal autobusowy, który będzie mógł przyjąć w krótkim czasie nawet 24 tysiące kibiców! Specjalne autobusy mają kursować z kilku kluczowych punktów miasta.

Dotychczasowy obiekt, Bruschwegstadion mieści niewiele ponad 20 tysięcy osób i nie spełnia już oczekiwań klubu. Wcześniej informowaliśmy, że nowy projekt może przygotować znana pracownia

Reklama