W grudniu ruszą prace przy Baltic Arena

źródło: futbol.pl; autor: Gutek

Jeszcze w grudniu rozpoczną się prace przygotowawcze przy budowie stadionu w Gdańsku. W środę wybrano wykonawcę, więc nie ma już żadnych przeszkód, aby Baltic Arena zaczęła piąć się w górę.

Reklama

- Komisja Przetargowa, po dokładnej analizie przedłożonej dokumentacji przetargowej, wybrała wykonawcę prac ziemnych i melioracyjnych. Z siedmiu nadesłanych na przetarg ofert, najkorzystniejsza była oferta firmy "Wakoz" - poinformował rzecznik prasowy spółki nadzorującej w Gdańsku prace nad powstaniem stadionu Michał Kruszyński.

Warto dodać, że spółka (zajmuje się też przygotowaniami do budowy obiektu we Wrocławiu) zobowiązała się, że w ciągu sześciu miesięcy wykona zlecenia za kwotę 102 milionów złotych netto. - Umowa z wybranym wykonawcą zostanie podpisana w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia wyników przetargu - zdradził Kruszyński.

Prace nad stadionem, gdzie mają zostać rozegrane trzy mecze fazy grupowej oraz jeden ćwierćfinał Euro 2012, ruszą w grudniu, a mają się zakończyć do końca 2010 roku. Wiosną 2011 roku ma odbyć się pierwszy mecz na Baltic Arena.

Reklama