Widzew będzie rozbudowywał stadion przy al. Piłsudskiego

źródło: widzew.lodz.pl; autor: Gutek

Rada Miejska w Łodzi podjęła uchwałę, która umożliwia KS Widzew Łódź SA wydzierżawienie na okres 25 lat terenów pod rozbudowę stadionu przy al. Piłsudskiego i obiektów towarzyszących. Dzięki tej decyzji Widzew będzie mógł rozpocząć prace budowlane pod koniec roku.

Reklama

- Chciałbym podziękować wszystkim Radnym Rady Miejskiej w Łodzi za wspieranie naszych dążeń i za przyjęcie tak ważnej dla nas uchwały. Bardzo ważna jest dla nas jednomyślność Rady, gdyż jest dowodem życzliwości i poparcia dla naszego klubu oraz inwestora zainteresowanego jego rozwojem. Bardzo dziękuję również Urzędowi Prezydenta Łodzi i za przedstawienie projektu uchwały pod obrady Rady Miejskiej. Wszystkie te działania są dla nas szczególnie istotnie w obecnej sytuacji, kiedy musimy zmagać się z niezgodnymi z przepisami decyzjami organów i władz PZPN szkodzącymi naszemu klubowi. Szczególne wyrazy podziękowania chciałbym przekazać pionom Miasta kierowanym przez Pana Prezydenta Włodzimierza Tomaszewskiego, Pana Prezydenta Marka Michalika i Pana Prezydenta Jarosława Wojcieszka oraz ich bardzo profesjonalnym współpracownikom za wpieranie naszych starań w tym przedsięwzięciu - powiedział Bogusław Sosnowski, prezes KS Widzew Łódź SA.

Projekt rozbudowy stadionu przewiduje powstanie w pełni zadaszonego obiektu na 19100 osób, w tym ponad 3700 miejsc na trybunie A. Na terenie obiektu planowany jest stadion piłkarski z podgrzewaną murawą, umożliwiający także organizację widowisk oraz dodatkowe boisko treningowe z nawierzchnią trawiastą. Rozbudowie stadionu towarzyszyć będzie powstanie zaplecza sportowego oraz infrastruktury biznesowej (baza hotelowa, biurowa i usługowa). Projekt zakłada dostęp komunikacyjny do stadionu ze wszystkich stron, powstanie parkingu i przejścia dla pieszych oraz łatwy dostęp do trybun. Koszt inwestycji według obecnych cen szacowany jest na ok. 100 mln zł, z czego większość ma być sfinansowana z kredytu bankowego, zaś pozostała część ze środków pozyskanych przez spółkę i jej akcjonariuszy. Zbieraniem i zarządzaniem funduszami na tę inwestycję będzie zajmować się Fundacja Widzewa Łódź ,,Gra o przyszłość".

Realizacja inwestycji zaplanowana jest na 3 lata, chcielibyśmy jednak ukończyć stadion na jubileuszowe obchody 100-lecia piłki nożnej na Widzewie. Dochowanie tego terminu umożliwiłoby również dostosowanie naszego stadionu do wymogów licencyjnych UEFA. Dlatego tak ważne było, by prace budowlane ruszyły jeszcze w tym roku, co umożliwia nam podjęta właśnie uchwała Rady Miejskiej w Łodzi - dodaje Bogusław Sosnowski.

Stadion Widzewa ma być najnowocześniejszym stadionem sportowym w centralnej Polsce, umożliwiającym rozgrywanie meczów międzynarodowych i pucharowych. Będzie mógł także stanowić zaplecze dla Mistrzostw Europy 2012. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 sierpnia 2010 r.

Reklama