Modernizacja stadionu miejskiego Polonii Bytom

źródło: mmsilesia.pl; autor: Gutek

Polonia Bytom otrzymała warunkową licencję na grę w Ekstraklasie, ale pierwsze spotkania rozegra w Wodzisławiu. Mimo iż budowa zadaszenia rozpocznie się już w poniedziałek, opcja gry w Bytomiu nie wchodzi w grę.

Reklama

Modernizacja stadionu miejskiego przy ul. Olimpijskiej wkroczyła w decydującą fazę. W dniu wczorajszym podpisano umowę na zadaszenie 1000 miejsc siedzących. Przetarg wygrała firma "Synkret" z Chorzowa, a koszt budowy uszczupli budżet miasta o 4,8 mln złotych.

- Firma "Synkret" wygrała przetarg, ponieważ przedstawiła najkrótszy czas realizacji. Przekazanie placu budowy nastąpi w poniedziałek. W ten sam dzień lub we wtorek prześlemy do PZPN-u cały harmonogram prac i oni zadecydują, czy przy ul. Olimpijskiej będzie można rozgrywać spotkania już od pierwszych kolejek, na co liczymy - powiedział dla MM Silesii Damian Gaweł, dyrektor OSiR-u Bytom.

Dyrektor Gaweł ma nadzieję, że uda się przekonać PZPN do rozgrywania meczów na stadionie miejskim w Bytomiu już w lipcu. - Prace nad drenażem boiska i ogrodzeniem są już na finiszu i zakończą się na pewno przed rozpoczęciem sezonu - dodał.

Optymizmu tego nie podziela Zbigniew Koźmiński, rzecznik PZPN-u: - Dopóki nie zostaną zakończone prace nad zadaszeniem trybuny, nie ma możliwości, aby bytomianie grali na swoim stadionie. Polonia ma podpisaną umowę z Wodzisławiem i tam rozpoczną nowy sezon. Gdy prace na stadionie zostaną zakończone, wtedy Komisja ds. Licencji odbierze stadion i podejmie decyzję.

Odbiór stadionu na pewno nie nastąpi wcześniej niż 12. września. To termin, jaki firma "Synkret" ma na zakończenie budowy zadaszenia. - Wygraliśmy przetarg i mamy 60 dni na realizację od momentu oddania placu budowy, co nastąpi w poniedziałek - powiedział MM Silesii dyrektor techniczny "Synkretu".

Kibice obawiają się jednak, czy firma "Synkret" wykona zadanie na czas. - Firma ta została wybrana "z wolnej ręki", po nierozstrzygniętym przetargu, ale to szczegół... Trochę się obawiam o wykonanie przez nią zadaszenia - wcześniej nie zajmowali się takimi projektami, jak wynika z informacji podanych na ich stronie internetowej. Bardzo chciałbym, od początku sezonu chodzić na mecze na własny stadion, ale teraz PZPN chyba nam nie odpuści - powiedział MM Silesii, Adam Przybyła, kibic bytomskiej Polonii.

więcej w serwisie mmsilesia.pl

Reklama