Liverpool ma zgodę na budowę

źródło: własne / Telegraph.co.uk / Liverpool FC; autor: Michał

Już po raz trzeci władze pozwoliły klubowi rozpocząć prace przy stadionie. Tym razem musiały zatwierdzić modyfikacje w projekcie stadionu.

Reklama

Modyfikacje nie zmieniają wiele w wyglądzie, ale zdecydowanie odchudziły projekt. Zajmie o 25% mniej miejsca, dzięki czemu klub uzyska 36ha wolnej przestrzeni do zagospodarowania wokół obiektu. Uzyskano to m. in. dzięki nadbudowaniu planowanych kortów tenisowych i boisk do gier zespołowych nad parkingami. Kibiców zmartwi pewnie fakt, że zgodnie z nową wizualizacją słynna trybuna the Kop nie będzie, jak zakładano początkowo, jednopoziomowa, tylko dwu. Stadion będzie też niższy, niż zakładano pierwotnie.

Projekt, szacowany nawet na 350mln funtów, został odchudzony przez amerykańską pracownię HKS, z którą zdecydowali się współpracować pochodzący z USA właściciele klubu. Modyfikacje wymusiły przesunięcie terminu oddania stadionu na początek sezonu 2011/2012. Jednak, w przeciwieństwie do poprzednich planów, jest duża szansa, że nic już nie zakłóci prac na ogrodzonej od ponad roku działce.

Reklama