Czy Chicago przejmie stadion od Londynu?

źródło: własne / Chicago Sun-Times

Kandydujące do organizacji Igrzysk 2016 Chicago rozważa wykorzystanie części stadionu Olimpiady 2012. Trwają już rozmowy z Londynem. W Chicago po Igrzyskach stadion też zniknie, więc może pojedzie dalej?

Reklama

Rozdzielanie demontowanych elementów stadionów między inne obiekty to nic nowego. Krzesełka ze starego Letzigrund zasiliły mniejsze kluby w okolicy. Dokładnie to samo stanie się po demontażu tymczasowych trybun w Klagenfurcie. Jednak jeśli okaże się, że przeniesienie części stadionu z Londynu do Chicago jest możliwe, będzie to największa tego typu operacja.

W tej chwili to tylko możliwość, nie wiadomo o jakiej części mowa i jak zostałaby wykorzystana. Chicago nie może jeszcze być pewne organizacji, a budowa głównego stadionu w Londynie ruszyła niecały tydzień temu. Rozmowy między komitetami dadzą odpowiedź czy taki manewr jest w ogóle możliwy. Ze stadionu na 80 000 miejsc w Chicago po Igrzyskach ma powstać amfiteatr dla zaledwie 5 000 widzów. Tym ważniejsze są rady z Londynu, jak optymalnie zaplanować taką inwestycję.

Organizator Olimpiady 2016 zostanie wybrany z końcem 2009r, a już za miesiąc z 7 miast kandydatów pozostanie tylko 3. W tej chwili poza Chicago kandydują: Baku, Doha, Madryt, Praga, Rio de Janeiro i Tokio.

Reklama