Stadion Polonii Bytom zamknięty dla publiczności!

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

Zdaniem wojewody śląskiego obiekt borykającego się z kłopotami finansowymi klubu z ul. Olimpijskiej nie spełnia warunków bezpieczeństwa! Kibice planują protest pod urzędem miejskim.

Reklama

W czwartek wojewoda śląski zaprosił do siebie przedstawicieli policji, prokuratury i działaczy Polonii. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa podczas meczów organizowanych na stadionie Polonii. Zdaniem policji na obiekcie nie powinny odbywać się imprezy masowe, a najważniejsze uchybienia organizatorów to:

  • brak nowej wylewki betonowej na sektorach buforowych
  • źle działający monitoring
  • zbyt miękkie podłoże wokół płyty boiska

Skargę uznano za zasadną i stadion Polonii został zamknięty dla publiczności do czasu usunięcia na nim usterek wskazanych przez policję. - Oficjalna decyzja zapadnie dopiero w piątek. Potwierdzam jednak, że stadion ma zostać zamknięty dla publiczności ze względu na jego zły stan techniczny - mówi Renata Kostiw-Rydzew ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Działacze Polonii są załamani, bo już w sobotę na stadionie przy ul. Olimpijskiej ma odbyć się szlagierowy mecz derbowy z Górnikiem Zabrze. - Decyzja wojewody oznacza dla nas olbrzymie straty finansowe - martwi się Cezariusz Zając, dyrektor klubu. Polonii nie stać, aby wynająć obiekt w innym mieście.

Przypomnijmy, że przez ostatnie pół roku na stadionie Polonii trwał remont na który miasto wydało 10 mln zł. Kibice Polonii uważają, że pieniądze zostały wydane źle, a modernizacja okazała się fuszerką.

Bytomskiego klubu nie stać, aby wynająć obiekt w innym mieście. - Rozegraliśmy już dwa mecze na Olimpijskiej i przecież wszystko było w porządku. Delegaci PZPN zawsze chwalili zachowanie kibiców - przypomina Zając.

Nie wiadomo jeszcze, jak na decyzje wojewody zareaguje Ekstraklasa SA. - Musimy czekać na oficjalne potwierdzenie tej informacji. Wówczas sprawą zajmie się nasz departament rozgrywek - mówi Adrian Skubis, rzecznik spółki.

Autor: Maciej Blaut, Gazeta Wyborcza Katowice, 20.03.2008

Reklama