Platini wątpi w Euro 2012 w Polsce? To nieprawda - ripostuje Listkiewicz!

źródło: Gazeta Wyborcza

Prezydent UEFA Michel Platini przyznał w piątkowym wydaniu dziennika "La Repubblica", że nie wie, czy Polska i Ukraina dadzą radę zorganizować Euro 2012.

Reklama

Platini zapewnił jednocześnie, że UEFA uczyni wszystko, by mistrzostwa Europy w 2012 roku odbyły się tam, gdzie postanowiono. Podkreślił też, że gdyby się nie udało, to nie Włochy zastąpią ewentualnie Polskę i Ukrainę.

- Próbowaliśmy obudzić Polskę i Ukrainę. Zobaczymy za kilka miesięcy, po czerwcu - powiedział Platini.

Michał Listkiewicz, prezes PZPN: - Nie wiem, skąd w Polsce pojawiają się informacje, że Platini wątpi, by Polska i Ukraina dały radę zorganizować Euro 2012. Jeśli dziennikarze czytają wywiady z prezydentem UEFA, powinni to robić ze zrozumieniem. Jestem właśnie w Kijowie. W czwartek z Platinim spotkał się Grigiorij Surkis, szef ukraińskiej federacji. Ja w tym czasie rozmawiałem z asystentem Platiniego. Obaj powiedzieli wyraźnie: UEFA po tegorocznych mistrzostwach Europy przyjrzy się, czy organizator następnych mistrzostw realizuje plan, jaki został wytyczony. Nie ma mowy o tym, że w czerwcu wszystko się rozstrzygnie, bo nie ma co się rozstrzygać. A jeśli chodzi o upominanie kogokolwiek, to Platini zrobił to w kierunku Włoch, mówiąc tamtejszym działaczom, by w końcu zapomnieli o Euro, bo organizują je Polska i Ukraina.

Reklama