Narodowy: Propozycja JSK najlepsza

źródło: własne

Przez prawie miesiąc pytaliśmy Was o najlepszy projekt Stadionu Narodowego. Ponad połowę wszystkich głosów dostały koncepcje biura JSK i laureata naszych konkursów- Konrada Hawro. Nieznacznie zwyciężyła ta pierwsza.

Reklama

Stadion Narodowy od miesięcy elektryzuje opinię publiczną. Okazuje się jednak, że krytykowana (m. in. za podobieństwo do Green Point Stadium) propozycja biura projektowego JSK przypadła Wam do gustu najbardziej. Otrzymała aż 1299 (34%) z prawie 4 000 głosów oddanych w sondzie Stadiony.net.

Dla nas jednak najlepszą wiadomością jest fakt, że łeb w łeb z oficjalnym projektem szła w głosowaniu praca Konrada Hawro, która zajęła drugie miejsce. Koncepcja wzniesienia nowego obiektu na 77 000 kibiców w miejscu obecnego zgromadziła 1225 (32%) głosów, a wcześniej zwyciężyła w drugiej edycji konkursu Twórcy Stadionów.

Na "podium" znalazło się także miejsce dla projektu profesora Wojciecha Zabłockiego, który jako pierwszy przedstawił pomysł budowy nowego polskiego Stadionu Narodowego obok niecki X-lecia. Stadion miałby się znaleźć obok nowej hali widowiskowej, a wały starego obiektu miały zostać zamienione w tereny rekreacyjne. Ten pomysł zgromadził 326 (8%) głosów. Warto dodać, że jego autor będzie oceniał prace w kolejnej edycji konkursu Twórcy Stadionów.

Oto głosy oddane na pozostałe projekty:

Zapraszamy do udziału w naszych kolejnych sondach!

Reklama