Polska - Estonia: bilety za darmo, duże zainteresowanie kibiców

źródło: onet.pl / PAP

Ponad 3700 biletów zarezerwowali kibice na środowy mecz piłkarskich reprezentacji Polski i Estonii. Około 800 wejściówek, wyłącznie na miejsca stojące, trafi do kas krótko przed meczem.

Reklama

Polski Związek Piłki Nożnej postanowił, że bilety na mecz z Estonią będą rozdawane za darmo. Zainteresowanie ze strony kibiców było bardzo duże, liczba chętnych obejrzenia meczu przekroczyła skromną pojemność wronieckiego stadionu.

"W tej chwili mamy zarezerwowane wszystkie wejściówki na miejsca siedzące czyli ponad 3700 biletów. W dniu meczu od godz. 17.00 będzie można jeszcze nabyć około 800 biletów na miejsca stojące" - powiedział Robert Sikora, wiceprezes Amiki Wronki, zajmujący się organizacją meczu.

Do Wronek przyjadą fani nie tylko z Wielkopolski, ale również z całego kraju. "Głównie zgłaszały się do nas firmy, kluby i szkoły z każdego zakątka kraju - z Warszawy, Gdańska, Szczecina, Częstochowy czy Mielca" - dodał Sikora.

Krótkie zgrupowanie kadry, złożonej wyłącznie z zawodników występujących w polskiej lidze, rozpocznie się w niedzielę wieczorem. Mecz z Estonią rozegrany zostanie w środę o godz. 20.30.

We Wronkach będzie to pierwsze duże wydarzenie piłkarskie od blisko dwóch lat. 14 maja 2006 roku polska reprezentacja na stadionie Amiki pokonała w towarzyskim spotkaniu Wyspy Owcze 4:0. Kilka dni wcześniej ostatni mecz w ekstraklasie rozegrali piłkarze Amiki Wronki. Po zakończeniu sezonu Amica połączyła się z Lechem Poznań.

Reklama