Lech Poznań pobije rekord sprzedanych karnetów?

źródło: gazeta.pl; autor: krzychuT

Blisko dziewięć tysięcy karnetów sprzedał Lech Poznań na dwa tygodnie przed pierwszym meczem na własnym boisku w rundzie wiosennej. Pod kasami przy stadionie poznańskiego klubu ustawiają się długie kolejki.

Reklama

Lech ma szansę pobić swój własny rekord w sprzedaży karnetów. Latem na pierwszą rundę kibice "Kolejorza" wykupili 12 tysięcy abonamentów. Także bilety na całą rundę wiosenną cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Od czwartku karnety trafiły do otwartej sprzedaży (wcześniej mogli je nabywać wyłącznie posiadacze kart płatniczych Lecha oraz karnetów z poprzedniej rundy). Pod kasami przy stadionie na ul. Bułgarskiej od wczesnych godzin rannych ustawiały się długie kolejki.

- Takie ogromne zainteresowanie jest spowodowane ograniczeniem pojemności stadionu. W związku z kolejnym etapem przebudowy, zostanie wyłączona z użytkowania druga trybuna. Wiosną stadion pomieści tylko 16 100 widzów - wyjaśnił Michał Lipczyński, dyrektor marketingu poznańskiego klubu.

Posiadacze karnetów mogą liczyć na wiele profitów. Będą mogli przede wszystkim wziąć udział w losowaniu samochodu, a także w pierwszej kolejności nabywać karnety na następne sezony. W przypadku awansu Lecha do europejskich pucharów, będą mieli również pierwszeństwo przy zakupie biletów.

- Trudno oszacować w tej chwili ile sprzedamy karnetów, ale może się zdarzyć, że będzie ich nawet ok. 15 tysięcy. Dla klubu byłaby to komfortowa sytuacja - dodał Lipczyński.

Klub wprowadził również możliwość kupna karnetu na raty. Jak poinformował Lipczyński, z tej możliwości skorzystało jednak zaledwie kilka osób.

Reklama