W budowie: Kayseri, Gyor i Arlington

źródło: własne

Od wczoraj wśród fotorelacji z placów budowy możecie znaleźć nowy stadion w Kayseri, którego budowa wkracza w decydującą fazę. Dziś dołączyły do niego stadiony z Węgier i USA.

Reklama

Kadir Has Sehir Stadyumu to jeden z najciekawszych budowanych obecnie stadionów świata. Konstrukcja trybun stoi już od września 2007, niedawno zakończyły się prace nad głównymi kratownicami, które będą podtrzymywać zadaszenie. Choć pierwotnie stadion miał być skończony w 2009 roku, wszystkie najważniejsze prace zostały już wykonane. Przed robotnikami jeszcze tylko podpięcie zadaszenia i prace wykończeniowe.

Znacznie skromniej prezentuje się pierwsza fotogaleria z budowy Cowboys New Stadium. Na szczęście zdjęcia wyraźnie pokazują zaawansowanie prac- pierwszy z wielkich łuków podtrzymujących dach stoi już prawie "o własnych siłach", drugi właśnie powstaje. Zaawansowane są również prace nad konstrukcją trybun tego giganta, który powstanie w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Stadion w węgierskim mieście Gyor był jednym z najmocniejszych elementów węgiersko-chorwackiej kandydatury do organizacji Euro 2012. Pierwsza z jego trybun była już w budowie podczas procedur wyboru, co miało przekonać władze UEFA o realności planów. Jednak po porażce projekt został przeskalowany. Trybuny w pierwotnej formie powstają tylko wzdłuż boiska, za bramkami będzie niewiele miejsc. Jedna z trybun zostanie połączona z centrum handlowym, które powstaje jako część inwestycji.

Reklama