Cracovia: Prezydent zatwierdził projekt stadionu!

źródło: Cracovia.pl

- To będzie budowa, a nie przebudowa, bo przecież powstanie całkowicie nowy stadion - mówi Prezydent Jacek Majchrowski o nowym obiekcie przy ulicy Kałuży 1. Dziś w budynku Muzeum Inżynierii Miejskiej odbyła się specjalna konferencja prasowa.

Reklama

Dokładnie 6 grudnia 2007 roku Sąd Konkursowy wybrał zwycięski projekt, którego autorem jest polsko-hiszpańskie konsorcjum Estudio Lamela Sp. z o. o. Oddział w Warszawie; Studio lamela SL; Sener Sp. z o. o.; Sener Ingeneria y Sistemas, S. A. Teraz potrzebna była jedynie akceptacja Prezydenta Miasta, która dziś stała się faktem. - Zatwierdziłem pozytywnie wyniki konkursu, więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko brać się za budowę - wyjaśnia Prezydent Jacek Majchrowski.

Pierwsze prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. - Już po zakończeniu sezonu, w lipcu, chcemy zająć się przesunięciem murawy. Całkowite zakończenie budowy planowane jest na 2010 rok - informuje prezydent. - Na stadion mamy przeznaczone 150 milionów złotych. Te pieniądze już są - dodaje.

Przy okazji dzisiejszej konferencji została również poruszona sprawa lodowiska przy ulicy Siedleckiego, które wciąż jest modernizowane. W tym roku z Urzędu Miasta na ten cel ma być przeznaczone 5 milionów złotych. - Na razie mamy 3 miliony, ale pozostała część na pewno się znajdzie. To są tak zwane oszczędności na inwestycjach - mówi Prezydent Majchrowski, który wierzy, że zakończenie modernizacji to tylko kwestia czasu. - Chciałbym, żeby w przyszłym roku lodowisko było całkowicie gotowe. Potrzebować będziemy jeszcze około 7 milionów złotych.

Zarówno z postępów związanych ze stadionem, jak i z lodowiskiem zadowolony jest wiceprezes MKS Cracovia SSA, Jakub Tabisz. - W imieniu Zarządu, Kibiców, a także całej społeczności Cracovii chciałbym podziękować Prezydentowi Majchrowskiemu za to, że już wkrótce będziemy mieli nowoczesny stadion oraz lodowisko. Skorzystają na tym nie tylko kibice, ale również zwykli mieszkańcy Krakowa - mówi wiceprezes Tabisz.

Reklama