Bytom: kontenery na Polonii sfinansuje miasto?

źródło: własne / forum Polonii Bytom; autor: Gutek

Widmo braku szatni o odpowiednim standardzie już nie zagraża Polonii. Za wynajem kontenerów - wbrew wcześniejszym ustaleniom - zapłacić ma miasto.

Reklama

O 18.00 miało miejsce spotkanie zarządu klubu z władzami Bytomia, na którym zapadła decyzja w sprawie nowych szatni przy Olimpijskiej. Miasto weźmie na siebie koszty, które - zgodnie z obietnicami włodarzy Polonii - ponieść miał znaleziony przez nich zewnętrzny inwestor. Dzięki temu bytomski stadion ma szanse na dopuszczenie go do rozgrywek pierwszoligowych, co bez wynajmu kontenerów byłoby niemożliwe.

Oficjalna konferencja prasowa, odnośnie rozmów na linii klub-miasto, ma zostać zwołana jutro. Wtedy też zostaną przedstawione szczegółowe ustalenia, jakie zapadły na dzisiejszym spotkaniu.

Na obiekcie wciąż trwają prace modernizacyjne. Tuż obok starych krzesełek tworzona jest nowa betonowa wylewka, na której już niedługo pojawią się dodatkowe siedziska. Nadal nie została jednak wyłożona trawa, która już niedługo przykryć ma system podgrzewania boiska. Jedynym zakończonym obecnie etapem modernizacji jest montaż masztów, podczas weekendu nastąpić ma generalna próba oświetlenia.

Reklama