Kałuży: koncepcja nowego stadionu wybrana!

źródło: cracovia.pl

Na dzisiejszej specjalnej konferencji prasowej członkowie Sądu Konkursowego ogłosili, która firma wygrała konkurs na przebudowę stadionu oraz budowę hali sportowej. Zwycięzcą zostało hiszpańsko-polskie konsorcjum i to ono będzie miało szansę zaprojektować nasz obiekt!

Reklama

- Dziś mamy zaszczyt ogłosić wyniki konkursu - powiedziała Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa pani Elżbieta Lęcznarowicz. - Dyskusja nad ostatecznym wynikiem trwała praktycznie od środowego poranka i była niezwykle długa. Ostatecznie podjęliśmy jednak wiążącą decyzję w tej sprawie - dodała pani Lęcznarowicz.

Konkurs wygrała firma Estudio Lamela Sp. z o. o. Oddział w Warszawie; Studio lamela SL; Sener Sp. z o. o.; Sener Ingeneria y Sistemas, S. A., która okazała się najlepszą spośród osiemnastu firm zakwalifikowanych 24 października przez Sąd Konkursowy do drugiej fazy.

Bardzo zadowolony z tego faktu jest wiceprezes MKS Cracovia SSA i jednocześnie jeden z członków Sądu Konkursowego Jakub Tabisz. - Cieszymy się, że wybraliśmy zwycięzcę - mówi wiceprezes MKS Cracovia SSA. - Przy tym wyborze kierowaliśmy się trzema głównymi kategoriami: użytkową, architektoniczną oraz tą związaną z kosztami. Według Sądu Konkursowego projekt ten wypadł najlepiej. - dodał wiceprezes Tabisz.

Teraz decydujący głos w tej sprawie będzie miał Prezydent Miasta Krakowa pan Jacek Majchrowski, który oceni pozytywnie, albo i negatywnie zwycięski projekt. Decyzja spodziewana jest w ciągu najbliższego tygodnia.

Koszt realizacji tego projektu wynieść ma ok. 115 milionów złotych brutto, z kolei hali sportowej około 30 milionów. Według obecnych ustaleń stadion ma być oddany do użytku już w 2011 roku i jak podkreśla przedstawicielka zwycięskiej firmy będzie on gotowy na Euro 2012. – Mamy nadzieję, że ten stadion weźmie udział w Euro 2012, choć będzie spełniał rolę boiska treningowego. Dążyliśmy do tego, żeby zaprojektować stadion wpisujący się w krajobraz miasta i to był nasz największy cel. - powiedziała Joanna Skórzyńska, przedstawiciel zwycięskiego konsorcjum.

Reklama