Bytom: maszty już stoją, czekamy na murawę

źródło: własne / polonia.bytom.pl; autor: Gutek

Modernizacja stadionu w Bytomiu dobiega końca. Mimo to, obiekt Polonii wciąż nie spełnia wymogów Ekstraklasy.

Reklama

W sobotnie przedpołudnie osadzony został ostatni z czterech masztów oświetleniowych, niezbędnych by stadion Polonii został dopuszczony do rozgrywek Orange Ekstraklasy. Coraz bliżej finiszu są też prace związane z montażem podgrzewanej płyty. Brakuje już tylko samej murawy, która w najbliższym czasie ma się pojawić na bytomskim obiekcie.

Osobną kwestią jest montaż dwóch tysięcy krzesełek. Część z nich pojawi się po obu stronach istniejących już siedzisk, pozostałe zaś, zamontowane zostaną po przeciwnej stronie boiska. Całość prac ma zostać zakończona do 20 stycznia.

Niestety, zakres modernizacji wciąż jest niewystarczający. Do spełnienia wymogów licencyjnych potrzebne jest zadaszenie na 1000 miejsc siedzących oraz odpowiedni standard budynku socjalnego, jak chociażby szatnie o określonej wielkości. Tych warunków Stadion im. Edwarda Szymkowiaka wciąż nie spełnia.

Nieoficjalnie mówi się, że miasto planuje na początku przyszłego roku rozpisać przetarg na budowę sześciotysięcznej, zadaszonej trybuny wraz z budynkiem klubowym. Po zakończeniu prac z nią związanych, obiekt spełniałby wszystkie obecne wymogi Orange Ekstraklasy.

Reklama