Bełchatów: ekspresowe tempo

źródło: gskbelchatow.com; autor: Gutek

Rozpoczęte trzy tygodnie temu prace przy budowie trybuny północnej idą pełną parą. Pogoda sprzyja budowlańcom, którzy mają jasno określony harmonogram prac, dzięki któremu najnowsza inwestycja BOT KWB Bełchatów ma być oddana do pełnego użytku w listopadzie przyszłego roku.

Reklama

W ekspresowym tempie przygotowano plac budowy, który sięga obecnie na boisko SZSO nr 2. Z drugiej strony ograniczeniem jest metalowa ściana znajdująca się kilkadziesiąt cm za północnym piłkochwytem.

Obecnie trwają ostatnie prace przy wywożeniu pozostałości betonowej trybuny i tworzony jest czterometrowy wykop pod fundamenty, które, jeśli aura pozwoli, będą stawiane już w styczniu.

Budowa trybuny zmieniła w sposób naturalny organizację przyjmowania gości drużyn przyjezdnych na okres związany z modernizacją tej części obiektu. Sporym wysiłkiem udało się wyznaczyć obok budowy sektor dla gości, dzięki czemu nie dojdzie do częstej sytuacji, kiedy z powodu prac budowlanych obiekty zamykają się przed kibicami drużyny przeciwnika. Od ul. Czyżewskiego powstał sektor na ograniczoną do ok. 250 osób liczbę miejsc spełniający wymogi bezpieczeństwa. Jest to zarazem jedyne miejsce, w którym przebywać będą kibice przyjezdni na bełchatowskim obiekcie. Dystrybucja biletów odbywa się zgodnie z procedurą (bilety dla kibiców gości rozprowadzane będą wyłącznie za pośrednictwem klubu zamawiającego).

Reklama