Stalowa Wola: W 2009 roku będzie sztuczne boisko!

źródło: echodnia.eu

W 2009 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli powstanie piłkarskie boisko ze sztuczną nawierzchnią!

Reklama

Jego koszt to dwa miliony złotych.

- Byliśmy w tej sprawie wraz z prezydentem Stalowej Woli, Andrzejem Szlęzakiem, na spotkaniu w Rzeszowie w Podkarpackim Okręgowym Związku Piłki Nożnej, który zaangażował się w akcję powstania sztucznych boisk w naszym województwie - zdradza Tadeusz Duszyński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. - I po nim prezydent dał przyzwolenie na powstanie takiego boiska na stadionie w Stalowej Woli, większość pieniędzy na realizację projektu będzie pochodzić z budżetu miasta. Na razie przygotowywane jest studium wykonalności.

Sztuczna murawa o rozmiarach 110 na 70 metrów, dodatkowo oświetlona, powstałaby na bocznym boisku, obok płyty głównej, na której grają drugoligowi piłkarze Stali.

Ze sztucznego boiska mogliby korzystać wreszcie w komfortowych warunkach, zamiast taplać się w śniegu i błocie, nie tylko piłkarze Stali, ale także młodzież oraz inne drużyny z regionu. Na razie boczne boiska na stadionie MOSiR przechodzą "zwykłą” kosmetykę, jedno ma nowo posadzoną trawę, drugie zostało zaorane i trawa zostanie posadzona na wiosnę. Na płycie głównej ma zostać zamontowane elektroniczne nawadnianie, wiosną na stadionie pojawi się nowy elektroniczny zegar.

- A w styczniu ogłosimy konkurs na projekt dalszej modernizacji stadionu - zdradza Tadeusz Duszyński. - W 2008 roku raczej nie zdążymy z zadaszeniem trybuny odkrytej, tylko w 2009. Potem przyjdzie czas na przebudowę trybun bocznych oraz obecnej trybuny zadaszonej. Koszty modernizacji są ogromne, całość może wynieść 30 milionów złotych, a prace zakończyłyby się w 2011 roku. Potem można będzie pomyśleć o sztucznym oświetleniu czy podgrzewanej murawie. Na razie jedziemy wraz z prezydentem Szlęzakiem w środę do KieIc, by zobaczyć, jak funkcjonuje w tym mieście nowoczesny stadion.

Autor: Arkadiusz Kielar, Echo Dnia (Stalow Wola), 20.11.2007.

Reklama