Stadionowa perła "Czarnych Koszul"

źródło: Wirtualna Polska / Trybuna

Warszawska Polonia lśni (na razie tylko od frontu), ale na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej wyraźnie widać zmiany związane z modernizacją. Na wiosnę oficjalnie otworzona zostanie trybuna główna. Wkrótce będzie można korzystać z pomieszczeń znajdujących się tuż pod nią – pisze Trybuna.

Reklama

Do przyspieszenia prac na stadionie „Czarnych Koszul” przyczyniły się surowe wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej. To dzięki nim udało się pozyskać środki z budżetu miasta. Modernizacja obiektu trwa od października 2003 r., kiedy to na Konwiktorskiej rozbłysły jupitery. Następnie odrodziła się trybuna „kamienna”, gdzie zainstalowano krzesełka i dach.

Na wiosnę 2005 r. poloniści mogli już cieszyć się z podgrzewanej murawy. Obecnie kończy się pierwszy etap przebudowy trybuny głównej. Wyremontowano i unowocześniono szatnie oraz pomieszczenia dla sędziów. Dziennikarze powinni być zadowoleni z nowej sali konferencyjnej, a kibice ze sklepiku z pamiątkami. W budynku klubowym będzie można także coś zjeść w przerwie meczu oraz obejrzeć galerię sław i sukcesów klubu. Nad trybuną zainstalowano nareszcie dach z prawdziwego zdarzenia.

Nowego elementu wyposażenia przy Konwiktorskiej nie może nachwalić się Jacek Kamiński ze Stowarzyszenia na rzecz Modernizacji Stadionu Polonia Warszawa: Ta konstrukcja ma swój wyraz architektoniczny. Charakterystycznym jej elementem są dwa pylony o wysokości 30 m, na których dach jest zawieszony Ale to jeszcze nie koniec zmian na trybunie głównej. Trudno podać konkretny termin, ale docelowo jej siedziska mają zostać podniesione.

Wydzielona zostanie również specjalna loża honorowa. Dzięki uzyskanemu miejscu z podwyższenia konstrukcji, odpowiednio zagospodaruje się przestrzeń pod trybuną. W sumie będzie mieć ona sześć poziomów, w tym podziemny parking. W planach znajduje się także osłonięcie widowni przed wiatrem w postaci dodatkowych ścianek. Tyle o sektorze głównym KSP. Zerknijmy teraz na trybuny za bramkami, które na deskach projektantów wyglądają całkiem przyzwoicie. Mają być one połączone dachem z „kamienną” widownią Polonii.

Docelowo obiekt „Czarnych Koszul” będzie posiadać blisko 16 tys. miejsc. Po ustaleniu z PZPN i zarządem Ekstraklasy SA, ma spełniać wszystkie wymogi dotyczące występów w I lidze. Pełna przebudowa stadionu zakończy się w zimie 2010 r.. Jest to związane z organizacją Euro 2012. Nasz obiekt został bowiem zgłoszony do UEFA jako baza treningowa, powiedział Jacek Kamiński. Poza stadionem na Polonii rozbudowuje się reszta infrastruktury. Za trybuną „kamienną” powstają dodatkowe szatnie. W planach znalazło się także miejsce dla budowy basenu i hali, co stwarza szanse na zrealizowanie pełnowymiarowego kompleksu sportowego w Warszawie.

Więcej w Trybunie

Reklama