Sosnowiec: czy zdarzy się cud na Stadionie Ludowym?

źródło: Tomasz Kuczyński, NaszeMiasto.pl / sosnowiec.info.pl; autor: Gutek

To będzie mistrzostwo świata, jeśli zdążymy ze wszystkim i w niedzielę będzie tutaj mecz Zagłębia - usłyszeliśmy wczoraj od jednego z robotników na modernizowanym Stadionie Ludowym w Sosnowcu.

Reklama

- Chyba jednak się uda, choć przeszkadza nam śnieg - dodaje bardziej optymistycznie brygadzista "Zielonej Architektury" Piotr Wypychowski.

W poniedziałek układano rury, które mają doprowadzić ciepło do podgrzewania murawy. Majstrowano też coś przy światłach, a poczynania dwóch śmiałków na samym czubku masztu budziły niekłamany podziw innych pracowników. Patrząc na stan stadionu trudno jest uwierzyć, żeby 25 listopada w tym miejscu rozegrano mecz Zagłębia z Wisłą Kraków. Najbardziej zastanawiający jest brak trawy. Dla porównania na Stadionie Śląskim murawę ułożono na trzy tygodnie przed meczem Polski z Belgią. Nieoficjalnie wiadomo, że opóźnienia w Sosnowcu wiążą się z problemami związanymi z zagranicznym partnerem "Zielonej Architektury".

- Miała być trawa z Niemiec, ale była zmrożona, dlatego dostaniemy murawę w rolach z Holandii. W środę powinna być w Sosnowcu - zapowiada Marek Dutkiewicz, dyrektor "Zielonej Architektury". - Trzeba pamiętać, że rozpoczęliśmy prace później, ze względu na protesty w sprawie przetargu. Na dodatek nie sprzyja nam pogoda.

Nie brakuje opinii, że trawa położona na kilka dni przed meczem nie zdąży związać się z podłożem i będzie tylko prowizoryczną płytą do gry. Innego zdania jest Dutkiewicz: - Do Sosnowca jedzie specjalna, gruba darń. Na pewno nic jej nie będzie, jeśli już w niedzielę wybiegną na nią zespoły. Właśnie ta murawa w rolach jest docelową na Stadion Ludowy. Ona będzie służyć piłkarzom również wiosną. Czy to wszystko nie jest robione za późno? Przerabialiśmy już takie sytuacje. Na Arce Gdynia skończyliśmy układanie trawy... godzinę przed pierwszym meczem! - podkreśla dyrektor.

W sosnowieckim klubie nie brakuje wiary, że już z Wisłą uda się zagrać na własnym stadionie. Od soboty sprzedawane są karnety na ostatnie tegoroczne mecze, wczoraj ruszyła sprzedaż biletów. (...) Działacze sosnowieckiego klubu wystosowali prośbę do Komisji Licencyjnej PZPN, aby uzyskać "glejt" dla Stadionu Ludowego. (...)

Reklama