Lechia Gdańsk będzie mieć sztuczne oświetlenie

źródło: Dziennik Bałtycki; autor: Gutek

Trwa przebudowa stadionu przy ul. Traugutta, na którym swoje mecze rozgrywają drugoligowi piłkarze Lechii Gdańsk. Kolejnym etapem jest budowa sztucznego oświetlenia o natężeniu 2000 luksów. Koszt tej inwestycji to 3,8 miliona zł.

Reklama

- Jest kilka szczegółów, które wymagają zmiany. Projekt ma być gotowy do końca miesiąca - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku. - Potem pozostaną sprawy formalne z Zespołem Urzędu Dokumentacji, a następnie ruszy budowa. Oświetlenie ma być gotowe przed rozpoczęciem piłkarskiej rundy wiosennej, a więc do połowy marca.

W martwym punkcie stanęła za to przebudowa boiska treningowego, tzw. "Sahary". Przebudowę rozpoczęto, ale aktualnie stoi w miejscu. Boisko z oświetleniem o natężeniu 300 luksów miało być gotowe do końca listopada. Już teraz wiadomo, że w tym roku przebudowa nie zostanie ukończona.

Kolejne inwestycje planowane są na kolejny rok. Chodzi głównie o podgrzewaną płytę boiska, wymianę kolejnych siedzisk na krzesełka w ilości pięciu tysięcy sztuk, internet bezprzewodowy oraz monitoring stadionu i kołowrotki, co ma się przyczynić do podniesienia bezpieczeństwa na obiekcie.

- Takie spotkanie robocze z Dyrekcją Rozwoju Miasta Gdańska odbyło się w tym tygodniu. Te wszystkie zadania mają być wykonywane po zakończeniu sezonu piłkarskiego, a więc od maja do czasu rozpoczęcia nowych rozgrywek. Zatem stadion przy ul. Traugutta spełniałby wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej na grę w Orange Ekstraklasie. Chciałbym też zaznaczyć, że nie blokują nas finanse. Po rozstrzygnięciu przetargu wykonawcy mogą ruszyć do pracy. Pieniądze są bowiem zarezerwowane w wieloletnim planie inwestycyjnym Urzędu Miasta Gdańska, a zadbał o to prezydent Paweł Adamowicz. Stadion zmieni się nie do poznania i poprawią się warunki oglądania meczów - powiedział dyrektor Paszkowski.

Przebudowa stadionu przy ul. Traugutta już trwa od jakiegoś czasu. Pewne elementy zostały już zakończone. Poszerzono główną płytę boiska i zainstalowano elektroniczny system zraszania. Z kolei za trybuną główną stadionu wybudowano boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią. Wyposażone zostało w systemy drenażowy i nawadniający. Na tym boisku m.in. swoje mecze ligowe rozgrywają w roli gospodarza czwartoligowe rezerwy Lechii.

Reklama