Euro 2012: pierwsza wizytacja ekspertów UEFA

źródło: wprost.pl/ TK / onet.pl; autor: Majk

W Warszawie rozpoczęła się w poniedziałek pierwsza z wizyt ekspertów Europejskiej Federacji Piłkarskiej (UEFA) w sprawie przygotowań do mistrzostw Europy w 2012 roku.

Reklama

UEFA podzieliła cały kompleks przygotowań na osiem działów. Obecna wizyta dotyczy transportu lądowego, transportu lotniczego oraz zakwaterowania - poinformował przewodniczący zespołu PZPN ds. Euro 2012 Adam Olkowicz.

Pozostałe działy to zabezpieczenie medyczne, bezpieczeństwo, komunikacja społeczna, promocja i marketing oraz infrastruktura sportowa, czyli stadiony i centra pobytowe. UEFA chce do końca roku przeprowadzić wizyty dotyczące wszystkich działów. W poniedziałek i wtorek eksperci UEFA, którzy do Polski przylecieli z Ukrainy, zapoznają się z sytuacją w Warszawie. W środę będą w Poznaniu, a w czwartek we Wrocławiu. Do Gdańska planują oddzielny przyjazd, 19 listopada.

Eksperci UEFA to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Spotkają się z przedstawicielami miast i zapoznają się obecnym stanem przygotowań i planami. Po wizytacji sporządzą raport z wnioskami i zaleceniami. Mogę powiedzieć, że spotykamy się z ich strony z dużą życzliwością - powiedział Olkowicz, który podkreślił, że przedstawiciele miast są bardzo dobrze przygotowani na przyjęcie delegacji UEFA.

Polska i Ukraina wspólnie zorganizują mistrzostwa Europy w 2012 roku. W Polsce mecze będą się odbywały w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. O prawo goszczenia mistrzostw zabiegają także Chorzów i Kraków.

Reklama