Alemannia Aachen z umową na nowy stadion

źródło: własne

Klub z Akwizgranu jest coraz bliżej nowego obiektu na prawie 33 000 kibiców. We wrześniu wyłoniono projekt, Alemannia podpisała też umowę z wykonawcą. Koszt inwestycji to ok. 50mln €.

Reklama

Dokładnie 32 900 miejsc będzie mieć nowy dom Stonek, w tym prawie 11 500 to miejsca stojące, głównie na przewidzianej dla fanatyków trybunie południowej. Nie zabraknie też miejsc dla bardziej zamożnych widzów- dla nich przewidziano prawie 1 300 miejsc klasy biznes, 22 loże i inne udogodnienia dla wymagających klientów. Stadion znacznie przewyższy też wymogi w ilości miejsc dla niepełnosprawnych- dla wózków inwalidzkich zaplanowano 95 stanowisk. Poprawią się też warunki dla przedstwicieli mediów- dla nich powstanie 110 miejsc.

Zawodowi piłkarze i adepci szkółki piłkarskiej także skorzystają na przenosinach. Hala sportowa, nowe szatnie, zmodernizowany kompleks odnowy biologicznej i fizjoterapii, pomieszczenia treningowe i mieszkalne- to najważniejsze udogodnienia, jakie planuje klub.

Stadionem ma zarządzać powołana niedawno firma Alemannia Aachen Stadion GmbH, która już podpisała umowę z firmą budowlaną Walter Hellmich mbH. Całość inwestycji wyniesie ok. 50mln €, z czego klub sfinansuje 30%. Projekt autorstwa Stefana Nixdorfa z firmy Niederberghaus & Partner GmbH postaramy się przedstawić w sewisie Stadiony.net już wkrótce, a początek prac nad nim planowany jest na połowę przyszłego roku. Pierwszy mecz Alemannia ma rozegrać na nowym obiekcie z początkiem sezonu 2009/2010. Do tego czasu będzie użytkować istniejący od prawie stulecia Tivoli Stadion.

współpraca i tłumaczenie: Marzena Domagała

Reklama