Stadion w Kijowie nie nadaje się na Euro

źródło: 90minut.pl / PAP; autor: Michał

Kijowski Stadion Olimpijski nie będzie w stanie przyjąć meczów piłkarskich mistrzostw Europy, Euro 2012 - takie są wyniki przeprowadzonej na początku września inspekcji UEFA i FIFA, o których informuje w poniedziałek ukraińska gazeta "Deło".

Reklama

- Stadion z ograniczoną pojemnością i przestrzenią dla ruchu nie może być areną Euro 2012 - czytamy w cytowanym przez dziennik liście szefa UEFA, Michela Platiniego do prezesa Federacji Futbolu Ukrainy, Hryhorija Surkisa.

Zdaniem Platiniego zarówno istniejąca infrastruktura, jak i prace budowlane prowadzone wokół Olimpijskiego doprowadzą do kolejnych ograniczeń w liczbie miejsc na trybunach.

- Stwarza to zagrożenie dla bezpieczeństwa kibiców - napisał szef UEFA.

UEFA już wcześniej wymagała od władz Ukrainy, by te zatrzymały budowę centrum handlowo-rozrywkowego, które powstaje w pobliżu Olimpijskiego.

Jak powiedział w niedawnej rozmowie z polskimi dziennikarzami ukraiński minister sportu, Wiktor Korż, negocjacje w tej sprawie, prowadzone z właścicielami powstającego centrum handlu i rozrywki, trwają.

Z myślą o Euro 2012 władze w Kijowie przymierzają się również do budowy nowego obiektu sportowego, który powstanie najprawdopodobniej w okolicach kijowskiego lotniska Boryspil.

Reklama