Przebudowa stadionu Stali za 30 mln zł

źródło: nowiny24.pl

Na wiosnę ruszy przebudowa stadionu Stali Rzeszów. Miasto nie będzie czekać na zagranicznego inwestora, tylko rozpocznie ją samo.

Reklama

Pieniędzy wystarczy jednak tylko na część nowej trybuny.

Współpracą w przebudowie stadionu Stali były zainteresowane firmy z Portugalii i Francji. Rozmowy jednak utknęły w martwym punkcie. W ratuszu zapadła więc decyzja, aby nie czekać na inwestorów, lecz rozpocząć budowę.

- Jest gotowy program funkcjonalno-użytkowy, mamy również pieniądze. Dlatego w najbliższych tygodniach chcemy ogłosić przetarg na budowę. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to na wiosnę mogłyby się rozpocząć prace - mówi wiceprezydent Marek Ustrobiński.

Jeszcze przed wakacjami miasto otrzymało z pieniędzy unijnych ponad 6 mln euro na stadion. Ostatnio kwota ta zwiększyła się o dodatkowy milion euro. Kolejny milion euro (15 proc. wartości inwestycji) miasto musi wyłożyć ze swojego budżetu. To razem daje kwotę ponad 30 mln zł.

Co za to będzie można zrobić?

- Wystarczy to na budowę nowej, zadaszonej trybuny od strony Wisłoka oraz zamontowanie krzesełek na całej obecnej trybunie - mówi Ustrobiński.

Tym sposobem na stadionie zmieściłoby się ok. 15 tys. osób.

Miasto nie rezygnuje ze współpracy z prywatnymi inwestorami.

- Projekt stadionu jest tak opracowany, że trybuny można dostawiać jak oddzielne moduły. Gdyby jakiś inwestor zgodziłby się na współpracę, to stadion zostałby zmodernizowany znacznie szybciej - dodaje Ustrobiński.

Autor: Maciej Chłodnicki, Nowiny, 12.09.2007.

Reklama