Modernizacja stadionu GKS-u Katowice

źródło: PAP

Około 300 tysięcy złotych wyda do końca tego roku samorząd Katowic na wykonanie najpilniejszych prac modernizacyjnych stadionu miejscowego GKS. W planach na kolejne miesiące jest m.in. remont masztów oświetleniowych i wymiana murawy na podgrzewaną.

Reklama

O planach inwestycyjnych mówił prezydent miasta Piotr Uszok podczas konferencji prasowej. Miasto jest w trakcie wykupu gruntów, na których położony jest stadion. Wspólnie z zarządem klubu opracowany został katalog najpilniejszych potrzeb i harmonogram ich realizacji. Trzeba natychmiast wymienić 600 krzesełek, przeprowadzić konserwację masztów oświetleniowych, wymienić rozdzielnię prądu, naprawić część nawierzchni na dojściach do sektorów. To są rzeczy niezbędne, by na stadionie było bezpiecznie - wyliczał Uszok.

Przyszłoroczny kompleksowy remont masztów pochłonie około 450 tys. zł a wymiana murawy wraz z instalacją podgrzewająca - około 3,5 mln złotych. Jednocześnie już teraz miasto przejmuje zarządzanie stadionem. Roczne utrzymanie obiektu to wydatek rzędu miliona złotych.

Utrzymywanie stadionu to ogromne obciążenie dla klubu. Dlatego cieszymy się z tych wszystkich działań. I czekamy na modernizację obiektu - dodał prezes GKS, Jan Furtok, który teraz będzie się już mógł skupić tylko na kwestiach sportowych.

Reklama