Lubin: za dwa lata nowy stadion

źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław; autor: Gutek

Wczoraj w obecności premiera Jarosława Kaczyńskiego prezes Zagłębia Robert Pietryszyn złożył podpis pod umową z konsorcjum PeBeKa-Hochtief, które w ciągu dwóch lat ma wybudować nowy stadion w Lubinie. Inwestycja pochłonie około 100 mln złotych, a pierwsze prace zaczną się już we wrześniu. Stadion będzie pomocniczym obiektem na Euro 2012. Pomieści około 15 tysięcy widzów.

Reklama

Później premier odebrał jeszcze koszulkę Zagłębia z własnym nazwiskiem i numerem 12. - Na razie w Polsce jest właściwie jeden stadion z prawdziwego zdarzenia. W Kielcach - mówił Jarosław Kaczyński. - Zdajemy sobie z tego sprawę. Polska to normalny kraj, w którym powinny się znajdować obiekty na normalnym poziomie. W dodatku Zagłębie jest mistrzem Polski, więc zasługuje na nowoczesny obiekt. Ale będzie to przede wszystkim stadion dla tego miasta.

Jak już wcześniej informowaliśmy, inspiracją dla projektantów nowego stadionu Zagłębia jest obiekt powstały w Lipsku. Południowa część trybun (od strony linii kolejowej) zostanie w całości rozebrana, północna (od strony starego stadionu) pozostanie, a tuż za nimi zostaną wybudowane trybuny nowego obiektu. Będzie on w całości zadaszony. Zrezygnowano z pomysłu budowy hali sportowej. Prace nie przeszkodzą w rozgrywaniu w Lubinie meczów ekstraklasy.

Reklama