Łazienkowska: niech minister Jakubiak da spokój Legii

źródło: legialive.pl; autor: Gutek

Niedawno pojawiła się wiadomość, że minister sportu Elżbieta Jakubiak namawia prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do rezygnacji z rozbudowy stadionu Legii. Ponieważ prezydent przebywała na urlopie, nie odnosiła się do całej sprawy. Dziś Gronkiewicz-Waltz powróciła do pracy. Postanowiliśmy więc poprosić ją o komentarz do propozycji minister sportu.

Reklama

- Nadal idziemy swoją drogą. Jest projekt stadionu, wkrótce będzie przetarg na jego wykonanie - uspokaja obawy kibiców Legii prezydent Warszawy. Jak zapewnia Gronkiewicz-Waltz miasto w ogóle nie bierze pod uwagę pomysłu minister Jakubiak. - Rząd ma tyle różnych pomysłów i zmienia je tak często, że gdybyśmy na tym bazowali to stadion Legii nie powstałby nigdy - mówi prezydent Warszawy. - Pani minister niech się zajmie stadionem narodowym. Mogła się zajmować Legią, gdy była we władzach stolicy. Teraz jej zadaniem jest stadion narodowy - dodaje Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy zapewnia, że przetarg na budowę stadionu Legii zostanie ogłoszony w niedalekiej przyszłości. Jak udało się nam dowiedzieć, zostanie on ogłoszony w najbliższych dniach. Do uzgodnienia pozostały tylko drobne kwestie.

Reklama