Warta zgłosi swój stadion do rozgrywek

źródło: PAP; autor: qvist

Warta Poznań, beniaminek drugiej ligi, mecze jako gospodarz będzie rozgrywać na swoim obiekcie. Klub może liczyć na pomoc władz miasta i Lecha w uzyskaniu licencji na swój kameralny stadion.

Reklama

W sobotę w Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli poznańskich klubów - Warty i Lecha oraz władz miasta i Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Działacze beniaminka drugiej ligi wyrazili chęć rozgrywania meczów na własnym stadionie.

- My od samego początku chcieliśmy grać na swoim obiekcie. Wystosowaliśmy tylko prośbę, aby władze miasta, a także Lech pomógł nam przystosować nasz stadion do wymogów licencyjnych. Od Lecha otrzymamy przenośną trybunę na 800 miejsc, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przekażą nam dodatkowe 500 krzesełek. Szacujemy, że będziemy posiadać ok. 2100 miejsc siedzących - powiedział dyrektor sportowy Warty Zbigniew Śmiglak.

Klub będzie musiał dokonać również kilku zmian dotyczących poruszania się po stadionie, przygotowania tunelu dla piłkarzy i sędziów czy zainstalowania dodatkowych płotów. W przyszłym tygodniu do Poznania mają przyjechać obserwatorzy z Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy wskażą ewentualne braki.

- Mamy zapewnienie od władz Lecha, że w przypadku spotkań o tzw. podwyższonym ryzyku, będziemy mogli skorzystać ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej - dodał Śmiglak.

Reklama