Trwa modernizacja stadionu w Sosnowcu

źródło: PAP / onet.pl; autor: Majk

Stadion Ludowy, na którym grają piłkarze beniaminka Orange Ekstraklasy, Zagłębia Sosnowiec jest cały czas modernizowany. Do końca września ma mieć oświetlenie i przebudowane szatnie gości. Za rok stadion będzie spełniał wszystkie normy licencyjne (m.in. podgrzewana murawa).

Reklama

O przyszłości stadionu mówili podczas środowej konferencji prasowej prezydenci miasta i dyrektor MOSiR.

Podczas pierwszej wizyty przedstawicieli PZPN w Sosnowcu nie było zastrzeżeń co do przedstawionego przez nas harmonogramu prac. Niedawno był u nas wiceprezes związku Eugeniusz Kolator i przedstawił diametralnie inne, "usztywnione" stanowisko PZPN. Dla nas, podobnie jak dla kibiców, było to zaskoczeniem. Tym bardziej, że przecież inne zespoły po awansie do ekstraklasy miały czas na wykonanie na swych stadionach stosownych inwestycji - powiedział prezydent Sosnowca Kazimierz Górski.

W związku z pracami przy budowie oświetlenia piłkarze beniaminka 2-3 mecze ligowe rundy jesiennej będą musieli rozegrać na wyjeździe zamiast u siebie. Trwają równolegle rozmowy z MOSiR-em w Wodzisławiu Śląskim (gra tam Odra). Chodzi o zgłoszenie "awaryjnego" stadionu, mającego podgrzewaną murawę na wypadek srogiej zimy. Nie jest wcale powiedziane, że taka umowa zostanie 'skonsumowana'. Jednak podpisana być musi -wyjaśnił dyrektor sosnowieckiego MOSiR Zbigniew Drążkiewicz.

Stadion Ludowy w Sosnowcu miał sztuczne oświetlenie, jednak na początku lat 90-tych zostało zdemontowane. Władze miasta, modernizując obiekt, nie rezygnują przy tym z pomysłu budowy w innym miejscu nowego, większego stadionu.

Zagłębie, oprócz problemów ze stadionem, ma kłopot z właścicielem. Działający w branży motoryzacyjnej Włoch Francesco Cimminelli (zainwestował w klub w 2001 roku - PAP) już dawno ogłosił chęć sprzedaży akcji. Na razie do transakcji nie doszło i klub znajduje się w swego rodzaju stanie zawieszenia.

Reklama