Euro 2012: kłopoty Ukraińców, szansa Polski?

źródło: MM / onet.pl; autor: Majk

Ukraińska Federacja Piłkarska ma poważny problem ze Stadionem Olimpijskim w Kijowie, na którym ma się odbyć mecz finałowy Euro 2012.

Reklama

UEFA i FIFA zwróciły uwagę na powstające w zbyt bliskiej odległości stadionu centrum rozrywkowo-handlowe. Według UEFA, zagospodarowanie terenów w tak bliskiej odległości od stadionu może sprawić, że niemożliwe będzie odpowiednie przygotowanie dróg ewakuacyjnych dla kibiców.

Minister sportu Ukrainy, Wiktor Korż zapewnił, że dzięki działaniom rządu ukraińskiego, budowa centrum została zatrzymana, a wkrótce opracowane zostanie rozwiązanie tego problemu.

- Rząd ukraiński szybko podejmie decyzje, które rozwiążą ten problem. Stadion będzie gotowy na Euro 2012 - powiedział Korż.

UEFA już wcześniej zwróciła uwagę, że plany przebudowy stadionu w Kijowie (84 tysiące miejsc), są niezgodne z normami bezpieczeństwa dotyczącymi dróg ewakuacyjnych dla kibiców.

Korż poinformował także, że trwają negocjacje z właścicielem powstającego centrum handlowego. Według Ukraińca właściciel dostanie odszkodowanie w wysokości 3,5 miliona euro i zostanie wyznaczony nowy teren dla centrum.

Jeśli Ukraińcom nie uda się szybko rozwiązać tego problemu, wzrosną szanse Polaków na organizację meczu finałowego na jednym z polskich stadionów.

Reklama