Wybudowali stadion Lechowi, wybudują też Polonii?

źródło:

Przedstawiciele firmy Modern Construction System, którzy zaprojektowali nowy stadion w Poznaniu, będą doradzali przy budowie nowego obiektu w Bytomiu

Reklama

Delegacja poznańskiej firmy, na czele z prezesem Wojciechem Ryżyńskim, ma pojawić się na Śląsku już w czwartek.

- Pokażemy wszystkie miejsca w mieście, na których możliwe jest postawienie nowego obiektu. Chcemy usłyszeć ich opinię o przydatności tych terenów do budowy stadionu - mówi Damian Gaweł, dyrektor OSiR-u w Bytomiu. Po wstępnych działaniach magistratu wybrano cztery miejsca, w których może stanąć obiekt. To ul. Strzelców Bytomskich (koło centrum handlowego), okolice stadionu Rozbarku, dawny stadion Szombierek przy ul. Modrzewskiego i dotychczasowy stadion przy ul. Olimpijskiej. - Wszystkie te miejsca mają swoje zalety i wady. Dlatego chcemy poznać dodatkowy głos kogoś, kto stadion już budował i ma wiedzę na ten temat - mówi Gaweł.

Firma Modern Construction System, poza zaprojektowaniem stadionu Lecha, pracowała także przy konstruowaniu Hali Mistrzów we Włocławku, której projekt został nagrodzony przez Polski Komitet Olimpijski. - Nasza wizyta w Bytomiu ma bardzo wstępny charakter. Oczywiście bylibyśmy zainteresowani pracą przy nowym stadionie, ale trudno na razie mówić o jakimkolwiek jego projekcie. Po prostu ocenimy, co można zrobić na danym terenie i za ile pieniędzy - mówi Piotr Ryżyński z Modern Construction System.

Decyzja o lokalizacji stadionu ma zapaść do końca czerwca. Nowy obiekt miałby pomieścić około 10 tys. widzów.

Reklama