Majchrowski: Pawilon medialny w tym roku

źródło: wislakrakow.com

Prezydent Jacek Majchrowski oglądał dzisiejsze 173. derby Krakowa w towarzystwie profesora Filipiaka. Po meczu zapowiedział, że jeszcze w tym roku na stadionie Wisły będzie gotowy pawilon medialny, a w przyszłym roku ruszy budowa przynajmniej trybuny C.

Reklama

- Mecz mógł być lepszy. Sądzę, że zepsuł się od momentu rozpoczęcia ekscesów na trybunach. Po paru minutach ataku Wisły Cracovia miała zdecydowaną przewagę i mogła śmiało wygrać to spotkanie. W drugiej połowie była już taka kopanina. Zawodników obu zespołów oceniłbym w strefie średnich stanów, za dużo było brutalności - skomentował niedzielne spotkanie pomiędzy Cracovią i Wisłą Jacek Majchrowski.

Osoby obecne na stadionie zwracały uwagę na złe zachowanie kibiców. Co zrobić by temu zapobiec? - Jest to nie do uniknięcia dokąd nie będzie pełnego monitoringu i dokąd każde krzesełko nie będzie miało swojego numeru i nazwiska osoby, która na nim siedzi. Musiałby być zupełnie inny stadion, inne strefy bezpieczeństwa, inne urządzenia monitorujące.

Przy okazji wypowiedzi na temat meczu derbowego, prezydent wypowiedział się na temat trwającej przebudowy stadionu "Białej Gwiazdy". - W tym roku będzie gotowy pawilon medialny. Będzie także gotowy projekt trybuny C i trybuny vip-owskiej. W przyszłym roku zacznie się budowa albo obu trybun, albo przynajmniej trybuny C. To zależy od finansów.

Reklama